Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Nie możesz schudnąć pomimo diety? Rozpocznij od regulacji metabolizmu za pomocą spalaczy tłuszczu!

Podjęte próby zrzucenia zbędnych kilogramów nie powiodły się? Masz już dosyć przyrządzania potraw zaleconych przez dietetyka? Nie chcesz stosować wyszukanych diet i liczyć spożywanych kalorii? Są na to rady. Można sięgnąć po preparaty wspierające procesy odchudzania. Jednak należy robić to z rozmysłem, we właściwej kolejności i dopasowując je do indywidualnych potrzeb.

Rozpocznij od regulacji metabolizmu

Po pierwsze - należy poukładać i usprawnić w organizmie to, co przez lata się zaburzyło. Suplementy diety, wspierające metabolizm pomagają w procesach trawiennych organizmu. Zastosowanie takich preparatów zaleca się osobom zabieganym, niemającym czasu na uprawianie sportów, czy takim, które nie chcą katować się dietami. Mogą z nich skorzystać także ci, którzy mają problemy z zaparciami. Często są to osoby starsze, którym nie tyle zależy na odchudzaniu, co właśnie, na przywróceniu właściwego rytmu wypróżnień.

Dodatkowo problemy z rozregulowanym układem pokarmowym pojawiają się podczas wyjazdów, często zagranicznych lub bezpośrednio po powrocie z wakacji. Taki preparat również pomoże w tego typu dyskomforcie i poukłada to, co się zaburzyło. Regulacja metabolizmu to podstawa w myśleniu o zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Co zawiera kapsułka wspomagająca trawienie?

Tego typu preparaty mają w swym składzie wyciągi z zielonej herbaty, imbiru, czy kapsaicyny, pochodzącej z ekstraktu pieprzu kajeńskiego. Wspomagają one procesy termogenezy, która polega na zwiększeniu zużycia energii podczas spożywania posiłku. Po spożyciu pokarmu w organizmie wytwarza się ciepło. Dlatego takie suplementy zaleca się spożywać około pół godziny przed posiłkami, aby przyspieszyć ich trawienie.

W preparatach zawarty jest często także chrom, który wspiera trawienie tłuszczów i cukrów. W niektórych suplementach można spotkać się z rozgraniczeniem kapsułek w zależności na porę doby: na dzień, i na noc. W ciągu dnia najważniejsze jest przyspieszenie trawienia, poprzez usprawnienie termogenezy. Kapsułka na noc ma w swoim składzie korzystne szczepy bakterii, które usprawniają funkcjonowanie jelit. Dostarczamy zatem właściwych mikroorganizmów, by uzupełnić probiotyczne bakterie w naszym układzie pokarmowym.

Zadbaj o usuwanie wody z organizmu

Najpierw należy ułożyć to, co zaburzone. Gdy tego dokonamy, możemy przejść do kolejnego etapu – usuwania nadmiaru wody z organizmu. Czasami metabolizm nie działa w organizmie prawidłowo. Nawet woda może być niepotrzebnie gromadzona. Szczególnie latem wiele osób skarży się na pojawianie się obrzęków, uczucie ciężkich nóg, puchnięcie kończyn, nawet po niewielkim wysiłku fizycznym czy spacerze. W takim przypadku można zastosować kurację wspomagającą usuwanie wody z organizmu. Dokonuje się to poprzez suplementację ekstraktów z następujących roślin: mniszka lekarskiego, pokrzywy i cykorii.

Dodatkowo, wraz z wodą, wydalane zostają produkty przemiany materii. Wymienione ekstrakty roślinne wspierają również usuwanie toksyn z organizmu. Preparat działa więc odchudzająco, ale jego głównym celem jest detoksykacja - usunięcie tego, co zalega w organizmie.

Na koniec – spalanie tłuszczu

Jak to jest najczęściej? Chcemy się pozbyć kilogramów jak najszybciej, więc chwytamy od razu po spalacze tłuszczu. Jeżeli uzyskamy jakieś efekty, to na krótko. Tłuszcz niebawem wraca w postaci efektu jojo. Dlaczego? Bo odchudzanie nie powinno być procesem krótkotrwałym. Lepiej jest go rozłożyć w dłuższym czasie i prowadzić w sposób jak najbardziej naturalny.

Dopiero gdy uregulujemy metabolizm, usprawnimy procesy trawienne i przywrócimy rytm wypróżnień, możemy sięgnąć po spalacze tłuszczu. Tego typu suplementy diety to ekstrakty z pokrzywy, zielonej herbaty i kawy, ponadto kofeiny oraz kapsaicyny, zawartej w pieprzu kajeńskim. W składzie może się pojawić też Sinetrol, czyli ekstrakt z owoców cytrusowych i guarany, będący naturalnym spalaczem tłuszczu. Składniki preparatu redukują tłuszcz i ułatwiają walkę z cellulitem. Niektóre ekstrakty, będące składnikiem spalacza, nadal wspomagają regulację metabolizmu i usuwanie wody z organizmu. Kontynuujemy tutaj wcześniej przyspieszone przemiany i regulacje.

Suplementy na odchudzanie działają

Takie preparaty są w stanie pobudzić nawet najbardziej oporny organizm i wywołać redukcję zbędnych kilogramów. Nastąpi to jednak wtedy, kiedy zastosujemy je właśnie w takiej kolejności: regulacja metabolizmu, usuwanie wody, spalanie tłuszczu. Pamiętajmy zatem, że redukcja masy ciała nie musi być szybka. Chociaż w jakimś minimalnym stopniu rozważmy stosowanie zbilansowanej diety.

Sam suplement to tylko element, który wspomoże odchudzanie. Jednak gdy liczymy na bardziej spektakularne efekty – spróbujmy dodać do tego uprawianie sportu lub nawet zwykły spacer kilka razy w tygodniu. Ważne jest to, by zrzucanie wagi było zrobione z rozmysłem, wtedy przyniesie poprawę humoru i na długo widoczne rezultaty.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Nie da się ukryć, że nadwaga i otyłość to dolegliwości, wobec kt...

Odchudzanie w zgodzie z naturą - co jeść dla zdrowej utraty kilogramów?

Wszyscy doskonale wiemy, że nadmiar cukru szkodzi. Jednocześnie ...

Fruktoza - czy na pewno taka zła

  Za Tobą już podjęcie decyzji o gruntownej zmianie dotychczaso...

Gdzie kupować zdrową żywność i nie przepłacać?

Czy w ogóle istnieje przepis na zdrowe ciasto? Jak słodkie może ...

Przepis na zdrowe i dietetyczne ciasto

Kiedy zaczyna się wiosna coraz częściej myślimy o pracy nad swoj...

Przygotuj się do wiosny z Lightbox!

Jeśli chcesz hodować w domu rośliny, warzywa czy owoce – mamy do...

Uprawa warzyw na balkonie – sposób na oszczędność?

Zawsze jest dobry czas na pozytywne zmiany. Zadbaj o nową, lepsz...

Wczasy odchudzające nie tylko latem