Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Spalacze tłuszczu czy i jak działają?

Spalacze tłuszczu – cała prawda o tabletkach na odchudzanie

Popularność suplementów wspomagających odchudzanie rośnie nie tylko z każdym rokiem, ale nawet z każdym miesiącem. Coraz więcej ludzi którzy wykazywali mocno sceptyczne podejście zastanawia się czy aby na pewno ich zdanie jest słuszne ? Momentem przełomowym jest dzień kiedy spoglądamy w lustro i zaczynamy się źle czuć we własnym ciele, czasami też ktoś inny sugeruje nam, że nie wyglądamy najlepiej. Powód ma tak naprawdę drugorzędne znaczenie, lecz liczy się fakt podjęcia walki nie tylko o swój wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Czy sięgnięcie po spalacze tłuszczu jest jednak najlepszym rozwiązaniem ? A może to tylko marnowanie pieniędzy ? Postaramy się rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości.

 

Dlaczego spalacze tłuszczu są tak popularne?

Spalacze tłuszczu cieszą się uznaniem i sporą renomą ponieważ rzeczywiście działają, a przynajmniej niektóre z nich rzeczywiście mogą mieć bardzo duży wpływ na zmianę wyglądu naszego ciała. Oczywiście zdarzają się również takie które nie mają potwierdzonej skuteczności i ich stosowanie jest raczej bezcelowe. Działanie najlepszych spalaczy tłuszczu zostało potwierdzone przez liczne badania, a dokładniej związków które wchodzą w ich skład. Wiele z nich posiada działanie bardzo szerokie wspierając między innymi najważniejsze szlaki metaboliczne i procesy warunkujące utratę tkanki tłuszczowej takie jak lipoliza oraz termogeneza. Spalacze zwierające w składzie związki energetyczne dodatkowo zwiększają naszą motywację do treningów oraz wspomagają efektywność podejmowanego wysiłku.

Czy każdy może sięgać po spalacze?

Wszystko zależy od tego jaki konkretnie produkt mamy na myśli. Aby upewnić się co do ewentualnych przeciwwskazań należy dokładnie przeanalizować skład pod kontem każdej obecnej substancji. Jeśli jakaś z nich jest dla nas nieznana wówczas warto to skonsultować, pamiętając o tym że zawsze to bezpieczeństwo powinno być priorytetem.

Najwięcej ograniczeń znajdziemy w spalaczach termogenicznych które całkowicie odpadają u osób z zaburzeniami pracy serca, arytmią, a także nadciśnieniem. Nie są wskazane również dla osób nietolerujących kofeiny bądź bardzo wrażliwych na wpływ stymulantów. Dla takiej grupy osób powstały spalacze lipotropowe które koncentrują się na całkowicie innych aspektach i nie podnoszą temperatury ciała ani ciśnienia krwi.

Czy tabletki odchudzające są również dla kobiet?

Tak, jednak należy pamiętać że nie istnieje specjalna kategoria produktów dla kobiet jak próbuje nam narzucić wielu producentów suplementów. Te które są reklamowane w taki sposób to najczęściej marketingowe wynalazki nie godne zainteresowania nikogo. Spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się w taki sam sposób zarówno w męskim jak i żeńskim organizmie, dlaczego więc mamy stosować inne suplementy ? Warto jedynie zwrócić uwagę by osoby z niewielką masą ciała unikały spalaczy bardzo mocno pobudzających. Jedynym ograniczeniem ze względu na płeć są składniki wpływające na układ hormonalny, jednak znajdziemy je bardziej w inhibitorach aromatazy niż klasycznych spalaczach. W przypadku większości z nich nie występują żadne produkty o takiej charakterystyce dlatego płeć nie ma w tym wypadku znaczenia.

Redukcja opornego tłuszczu z ud i pośladków.

Jak dokonać obniżenia zawartości tkanki tłuszczowej w takich miejscach zastanawia się bardzo duża grupa osób, szczególnie kobiet dla których te obszary ciała są niczym bicepsy i klatka piersiowa dla mężczyzn. Pamiętajmy, jednak że magiczne sposoby niestety nie istnieją i tak jak w przypadku całego ciała, również tutaj niezbędnymi czynnikami są zdrowe odżywianie i aktywne spędzanie wolnego czasu. Oczywiście część tłuszczu z takich partii to tkanka tłuszczowa biała, słabo ukrwiona i nieco problematyczna dlatego wyzwanie jest dosyć trudne. Częstą przeszkodą z jaką musimy się zmierzyć jest nasza genetyka, która z pewnością nie jest sprawiedliwa i nie rozpieszcza każdego. Jeśli nasz typ budowy ciała np. gruszka nie ułatwia nam zadania, wówczas musimy ponieść więcej wysiłku i wyrzeczeń niż osoba o bardziej łaskawej genetyce.

Dobór odpowiednich ćwiczeń.

Aktywność fizyczna to obok odpowiednio przemyślanych założeń dietetycznych najważniejszy aspekt w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej. Najważniejszym czynnikiem który zapewnia nam sukces to systematyka i motywacja do ćwiczeń. Jeśli nasze treningi nie będą powtarzalne kilka razy w tygodniu to z pewnością nie uzyskamy maksymalnych możliwych do osiągnięcia efektów. Czas jaki powinniśmy poświęcić na pojedynczy trening zależny jest w dużej mierze od intensywności. Niektóre metody zakładają trening nawet przez kilkanaście minut, jednak najczęściej skierowane są one dla osób już zaawansowanych z bardzo dobrą kondycją fizyczną. U większości osób bardziej efektywne są treningi pomiędzy 45 a niekiedy nawet 90 minut o umiarkowanej intensywności. Ważne jest aby trening obejmował wszystkie partie naszego ciała, a w okresie redukcji tkanki tłuszczowej warto uzupełnić go także wysiłkiem aerobowym takim jak rowerek, marsze czy orbitrek.

Efekty przychodzą zbyt wolno?

Tak wydaje się niemal każdemu, jednak należy pamiętać że wysokie tempo spadku wagi z pewnością nie jest wskazane. Należy wyznaczać sobie realne cele, możliwe do spełnienia i adekwatne do naszych możliwości. Bardzo dobrze jeśli jesteśmy osobami ambitnymi, jednak nie można uzyskać ciała modelki w kilka tygodni, a nawet miesięcy. Cierpliwość to również bardzo ważna cecha jakiej uczy prowadzenie zdrowego trybu życia. Jeśli jednak osiągane rezultaty są niemal niewidoczne, wówczas warto skonsultować swoje odżywianie i ćwiczenia z kimś bardziej doświadczonym. Pomoc dietetyka lub trenera personalnego jest jak najbardziej wskazana.

Wystrzegaj się głodówek.

Bardzo poważny błąd który niestety ciągle jest spotykany, szczególnie w przypadku osób mocno zdesperowanych. Absolutnie nie należy stosować tego typu praktyk ze względu na bardzo długą listę możliwych skutków ubocznych takich jak zaburzenia metabolizmu, błyskawiczny efekt jo-jo, pogorszenie stanu włosów i skóry, osłabienie czy zaburzenia psychiczne. Pamiętajmy, że takie metody na dłuższą metę nigdy się nie opłacają i nie warto z nich korzystać.

Skuteczne spalacze tłuszczu.

Jak wspominaliśmy obszary takie jak pośladki i uda są pokryte w dużej części specyficznym rodzajem tkanki tłuszczowej. Można ją jednak stymulować do rozpadu za pomocą odpowiedniej suplementacji. O ile popularne L-karnityny nie mają kompletnie żadnego działania, to istnieją produkty które zapewniają widoczne efekty. Jedną z najskuteczniejszych substancji na rynku jest Rauwolfia, źródło wielu alkaloidów usuwających tkankę białą oraz fukoksantyna. Oba te związki możemy znaleźć w suplemencie EvoLab Alphaburn, który zbiera bardzo dobre opinie w zakresie poprawy wyglądu ud, pośladków oraz brzucha. Inną popularną metodą są spalacze miejscowe w formie żelu, jednak jedyny na rynku realnie działający to SAN Liporedux który dodatkowo rozbija zgromadzony cellulit. Wszelkiego rodzaju apteczne i kosmetyczne kremy nie mają takiego działania.

Wyselekcjonowane, najlepsze spalacze tłuszczu oferuje firma Best Body w dziale spalacze tłuszczuhttp://www.bestbody.com.pl/spalacze-tluszczu-c-41.html

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O masażu głębokim jamy brzusznej piszą specjaliści fizjoterapii ...

Leczniczy masaż brzucha, zobacz na co pomaga

Guarana to popularna nazwa dla rośliny rosnącej w Brazylii. Jest...

Guarana i jej właściwości

Jak szybko i zdrowo schudnąć? Jaka dieta jest najbardziej skutec...

Indywidualny plan żywieniowy - dieta personalna.

Cholesterol to substancja tłuszczowa, która występuje we krwi ...

Cholesterol, a choroba wieńcowa – najważniejsze informacje

O dobroczynnym działaniu suszonych śliwek wiedziały już nasze ba...

Suszone śliwki. Poznaj ich zalety

Cholesterol to substancja tłuszczowa, która występuje we krwi ...

Cholesterol, a choroba wieńcowa – najważniejsze informacje

W czasie świąt nikt z nas nie liczy kalorii. Nie odmawiamy sob...

Zjeżdżaj i biegaj na nartach. Przyjemnie spalisz kalorie po świętach!