Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Dlaczego warto stosować spalacze tłuszczu oraz jak je wybierać?

Spalacze tłuszczu to suplementy diety wspomagające proces eliminacji tkanki tłuszczowej z organizmu. Możemy spotkać się również z takim ich nazewnictwem jak termogeniki oraz fat burnery. Preparaty takie są stosowane powszechnie przez sportowców wyczynowych oraz kulturystów. Polecają je również trenerzy personalni i dietetycy. Dowiedz się z czego składają się spalacze tłuszczu, kiedy warto po nie sięgnąć, a także na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

 

Mechanizm działania termogeników

Termogeniki mają za zadanie uruchomić lub usprawnić w organizmie przebieg następujących procesów:

 • metabolizm – ich stosowanie pozwala przyśpieszyć przemianę materii;
 • spalanie oraz mobilizacja tłuszczu;
 • diureza – czyli wydalanie wraz z moczem szkodliwych produktów przemiany materii;
 • termoregulacja – zwiększenie temperatury ciała;
 • odczuwanie głodu – dzięki przyjmowaniu spalaczy tłuszczu zdołasz zapanować nad wilczym głodem, skutkującym podjadaniem pomiędzy posiłkami;
 • odkładanie wody pod skórą – wreszcie pozbędziesz się jednego z kluczowych czynników utrudniających odchudzanie.

Warto przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że maksymalne efekty suplementacji można osiągnąć jedynie w przypadku, kiedy jednocześnie pamiętamy o systematycznych treningach na siłowni oraz przestrzeganiu zaleceń dietetycznych. W najlepszych produktach dostępnych na rynku znajdziemy w zestawie bezpłatny plan na dietę oraz propozycje ćwiczeń na spalenie tłuszczu. Są one opracowywane przez zawodowych dietetyków oraz trenerów personalnych na podstawie informacji podawanych w ankiecie na etapie składania zamówienia. Dzięki temu masz szansę uzyskania szybkich efektów w krótkim czasie oraz bez efektu jojo.

Co powinno znajdować się w dobrym spalaczu tłuszczu?

Skład termogeników powinien być oparty na starannie dobranej kompozycji produktów roślinnych, które wzajemnie na siebie oddziałują, umożliwiając efekt skutecznej eliminacji tkanki tłuszczowej. Będzie to możliwe tylko pod warunkiem zachowania wysokiej aktywności biologicznej preparatu. Aby mogło to nastąpić, nie może on zawierać sztucznych zapychaczy, konserwantów, ani żadnych dodatkowych substancji chemicznych, których zadaniem jest ulepszenie smaku.

Najczęściej rekomendowane przez dietetyków i trenerów personalnych termogeniki zawierają w składzie między innymi:

 • owoce gorzkiej pomarańczy – będące źródeł synefryny, która przyśpiesza metabolizm oraz zmniejsza uczucie głodu;

 • kapsaicynę – substancja odpowiadająca za ostry smak papryczki chili;

 • kofeinę – pozwala zwiększyć poziom energii oraz wydolność organizmu;

 • mniszek lekarski – działa moczopędnie, dzięki czemu będziesz w stanie wyeliminować z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii;

 • pokrzywę – pozwala pozbyć się wody odkładanej po skórą;

 • ostrokrzew paragwajski – usprawnia procesy metaboliczne oraz uczestnicy w termogenezie;

 • pieprz kajeński – usprawnia mechanizm trawienia, a także pobudza organizm do spalania tłuszczu;

 • dziwidło – ekstrakt stworzony z łodygi i korzenia tej rośliny pozwala obniżyć poziom trójglicerydów oraz cholesterolu LDL

 • zielona herbata – przyśpiesza metabolizm, a także pozwala pozbyć się wolnych rodników z organizmu.

Sprawdź, czy produkt został przebadany klinicznie

Abyś mógł być pewien, że spalacz tłuszczu będzie nie tylko skuteczny, lecz także bezpieczny, warto abyś zweryfikował fakt jego klinicznego przebadania. Tanie termogeniki o niskiej jakości często powodują liczne działania niepożądane. Można do nich zaliczyć zwłaszcza problemy z układem pokarmowym. Jeżeli więc zaopatrzysz się w suplement z niesprawdzonego źródła, możesz wtedy narazić się na zgagę, niestrawność czy bóle żołądka oraz jelit.

Wystrzegaj się jak ognia fat burnerów, które zawierają w swoim składzie wiele chemicznych składników. Może i podniosą one siłę działania preparatu, jednak kosztem Twojego zdrowia. Możesz także narazić się wtedy na ryzyko bezsenności, rozdrażnienia, a nawet odwodnienia organizmu.

Jaki spalacz tłuszczu będzie dla Ciebie najlepszy?

Nie możesz kierować się jedynie skutecznością preparatu na spalanie tkanki tłuszczowej, ani nawet opiniami użytkowników, dietetyków czy trenerów personalnych. Suplement taki powinien przede wszystkim zosta

indywidualnie dostosowany do każdej osoby. Inny preparat sprawdzi się chociażby w przypadku mężczyzny uprawiającego wyczynowo sporty siłowe, natomiast inny u kobiety rozpoczynającej dopiero treningi fizyczne. Dóbr spalacza tłuszczu warto uzależnić także od swojej wagi, procentowego udziału tkanki tłuszczowej w masie ciała, a także od stanu zdrowia oraz efektów, jakich spodziewamy się uzyskać za sprawą suplementacji.

Zaawansowani kulturyści oraz sportowcy powinni natomiast postawić na takie termogeniki, które oprócz spalania tłuszczu umożliwiają jednocześnie rozbudowę masy mięśniowej. Są to odżywki potreningowe, które zawierają kompleks węglowodanów oraz aminokwasów egzogennych. Dzięki temu może następować w szybkim czasie proces odbudowy uszkodzonych w trakcie treningu włókien mięśniowych.

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Ciągle zmagasz się z problemem nadwagi i nie pomaga nawet syst...

Skończ raz na zawsze z uzależniającym jedzeniem!

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby wiedzieć, w których dn...

Dni płodne u kobiety - jak je wyznaczyć?

Kamica nerkowa to jedna z najczęściej występujących dolegliwości...

Popularne przyczyny kamicy moczowej

Bardzo szybki i pracowity tryb życia sprzyja niezdrowym nawykom ...

Zrzucenie zbędnych kilogramów - z nami to bardzo proste

Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które nie lubią d...

Dietetyczny pudding czekoladowy

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy z chodników znika część r...

Czy zimą warto jeździć na rowerze?

    Do wyboru dostępnych jest coraz więcej diet odchudzających...

Dieta New Mayo Clinic