Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Suplementy na odchudzanie

Dziś zdecydowanie większą wagę przywiązujemy do wyglądu zewnętrznego. Każda kobieta jak i mężczyzna pragnie wyglądać i czuć się dobrze w swoim ciele, dlatego wiele osób decyduje się na zdrowy i aktywny tryb życia, próbując zrzucić zbędne kilogramy. Jednym przychodzi to z łatwością, drudzy natomiast latami próbują różnych restrykcyjnych diet, co wymaga od nich wiele wyrzeczeń. Jak zatem przyspieszyć zwolniony metabolizm, by szybciej i efektywniej zgubić nadmiar niepotrzebnych kilogramów. Co jeść albo czego nie jeść? A może odpowiednie suplementy diety?

Zdrowa i rozsądna dieta

Jedną z ważniejszych, jak nie najważniejszych rzeczy jest prawidłowo zbilansowana i dobrana indywidualnie dieta, której należy przestrzegać oraz zdrowe nawyki. Dieta powinna być sposobem odżywiania do końca życia, a nie trwająca dwa czy trzy tygodnie po której zgubione kilogramy wrócą z nawiązką szybciej niż by tego oczekiwać. Zdrowa i rozsądna dieta powinna zawierać wszystkie potrzebne składniki w tym tłuszcze, białka, węglowodany, witaminy i minerały. Należy również zwrócić uwagę na ilość wypijanej wody. Dorosła osoba powinna pić 1,5-2 l wody dziennie. Oczywiście w diecie nie powinno zabraknąć owoców i warzyw. Jeśli chcemy schudnąć należy zrezygnować ze słodyczy i tłustych potraw. Jeść regularnie, częściej a mniej.

Błonnik

Błonnik zawarty jest często w suplementach na odchudzanie. Błonnik absorbuje wodę, dzięki czemu spożywane pokarmy zwiększają swoją objętość w żołądku, dając uczucie sytości. Ponadto spowalnia opróżnianie żołądka i wchłanianie substancji odżywczych, co korzystnie wpływa na odchudzanie. Dobrym źródłem błonnika są produkty zbożowe, warzywa i owoce.

L-karnityna składnik wielu suplementów diety na odchudzania

L-karnityna odgrywa ważną rolę w procesie odchudzania. Usprawnia ona i przyspiesza procesy metabolizmu tłuszczów w organizmie. Bierze udział w transporcie tłuszczów do mitochondriów komórkowych. Tam tłuszcze ulegają spalaniu i wytwarzana zostaje energia potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu a przy okazji wspiera odchudzanie.

Chrom a odchudzanie

Chrom w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną wspiera proces odchudzania, ułatwiając pozbycie się nadwagi. Przede wszystkim chrom przyspiesza spalanie tłuszczów i dodatkowo reguluje poziom cukru w organizmie co hamuje napady głodu i zmniejsza apetyt. Chrom można znaleźć z brokułach, w groszku zielonym czy ziołach, ale również w wielu preparatach dostępnych w aptekach np.https://www.allecco.pl/.

Zielona herbata - pomoc w odchudzaniu

Zielona herbata swoje właściwości odchudzające zawdzięcza katechinom, a szczególnie epigallokatechinie. Katechiny hamują wchłanianie tłuszczów z pożywienia a nasilają ich zużycie przez organizm. Dodatkowo zielona herbata zwiększa aktywność niektórych enzymów biorących udział w trawieniu. Korzystnie wpływa na metabolizm wątrobowy, nasila termogenezę a także przyspiesza utlenianie tłuszczów.

Suplementy zawierające CLA

CLA jest to sprzężony kwas linolowy. Często spotykany w różnych suplementach diety wspomagających odchudzanie. Ma on najprawdopodobniej zwiększać wykorzystanie kwasów tłuszczowych podczas procesu termogenezy. Spalanie tłuszczów miałoby zachodzić efektywniej u osób aktywnych fizycznie. Podobnie działa efedryna, która również poprzez spalanie tłuszczu ma pobudzać organizm do produkcji ciepła.

Wyciąg z fasoli zwyczajnej czyli fasolamina

Równie często spotykana w preparatach odchudzających. Fasolamina blokuje rozkładanie skrobi do cukrów prostych, dzięki czemu staje się nie przyswajalna, dlatego nie odkłada się w tkance tłuszczowej. Szczególnie zalecana osobom, którym ciężko zrezygnować z ulubionego pieczywa i innych wyrobów mącznych.

Tabletki odchudzające z chitosanem

Chitosan jest wielocukrem, którego organizm nie trawi. Wiąże on na swojej powierzchni tłuszcze i powoduje jego wydalanie. Tłuszcz nie zostaje trawiony ani wchłaniany. Podobnie z węglowodanami. Podczas stosowania tego typu suplementów należy pamiętać o suplementacji witamin rozpuszczalnych w tłuszczach m.in. A, D, E i K.

Zanim sięgniemy po suplementy diety wspomagające odchudzanie, spróbujmy zmniejszyć wagę zdrową dietą i aktywnym trybem życia.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O ile sama nazwa diety brzmi bardzo zachęcająco to jednak nie mo...

Dieta jogurtowa

Siarka organiczna jest substancją stosowaną do wzmacniania mięśn...

Zdrowa skóra i lśniące włosy. Czym jest siarka organiczna?

Czy wiecie, że tendencje są spotykane nie tylko w świecie mody, ...

Lepiej niż każda dieta: produkty, które warto spożywać codziennie

W dzisiejszych czasach, w dobie wszechobecnego niezdrowego, sztu...

DIETA DUKANA

Badania potwierdzają znane od dawna zalecenie, aby przed każdym ...

Woda - rewelacyjny specyfik gwarantujący smukłą sylwetkę

Można powiedzieć, że jelita są największym organem ludzkiego cia...

Zdrowie człowieka a jelita

Wato na początku wyjaśnić co to jest weganizm. W wielu środowisk...

Zalety diety wegańskiej