Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Suplementy na odchudzanie

Dziś zdecydowanie większą wagę przywiązujemy do wyglądu zewnętrznego. Każda kobieta jak i mężczyzna pragnie wyglądać i czuć się dobrze w swoim ciele, dlatego wiele osób decyduje się na zdrowy i aktywny tryb życia, próbując zrzucić zbędne kilogramy. Jednym przychodzi to z łatwością, drudzy natomiast latami próbują różnych restrykcyjnych diet, co wymaga od nich wiele wyrzeczeń. Jak zatem przyspieszyć zwolniony metabolizm, by szybciej i efektywniej zgubić nadmiar niepotrzebnych kilogramów. Co jeść albo czego nie jeść? A może odpowiednie suplementy diety?

Zdrowa i rozsądna dieta

Jedną z ważniejszych, jak nie najważniejszych rzeczy jest prawidłowo zbilansowana i dobrana indywidualnie dieta, której należy przestrzegać oraz zdrowe nawyki. Dieta powinna być sposobem odżywiania do końca życia, a nie trwająca dwa czy trzy tygodnie po której zgubione kilogramy wrócą z nawiązką szybciej niż by tego oczekiwać. Zdrowa i rozsądna dieta powinna zawierać wszystkie potrzebne składniki w tym tłuszcze, białka, węglowodany, witaminy i minerały. Należy również zwrócić uwagę na ilość wypijanej wody. Dorosła osoba powinna pić 1,5-2 l wody dziennie. Oczywiście w diecie nie powinno zabraknąć owoców i warzyw. Jeśli chcemy schudnąć należy zrezygnować ze słodyczy i tłustych potraw. Jeść regularnie, częściej a mniej.

Błonnik

Błonnik zawarty jest często w suplementach na odchudzanie. Błonnik absorbuje wodę, dzięki czemu spożywane pokarmy zwiększają swoją objętość w żołądku, dając uczucie sytości. Ponadto spowalnia opróżnianie żołądka i wchłanianie substancji odżywczych, co korzystnie wpływa na odchudzanie. Dobrym źródłem błonnika są produkty zbożowe, warzywa i owoce.

L-karnityna składnik wielu suplementów diety na odchudzania

L-karnityna odgrywa ważną rolę w procesie odchudzania. Usprawnia ona i przyspiesza procesy metabolizmu tłuszczów w organizmie. Bierze udział w transporcie tłuszczów do mitochondriów komórkowych. Tam tłuszcze ulegają spalaniu i wytwarzana zostaje energia potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu a przy okazji wspiera odchudzanie.

Chrom a odchudzanie

Chrom w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną wspiera proces odchudzania, ułatwiając pozbycie się nadwagi. Przede wszystkim chrom przyspiesza spalanie tłuszczów i dodatkowo reguluje poziom cukru w organizmie co hamuje napady głodu i zmniejsza apetyt. Chrom można znaleźć z brokułach, w groszku zielonym czy ziołach, ale również w wielu preparatach dostępnych w aptekach np.https://www.allecco.pl/.

Zielona herbata - pomoc w odchudzaniu

Zielona herbata swoje właściwości odchudzające zawdzięcza katechinom, a szczególnie epigallokatechinie. Katechiny hamują wchłanianie tłuszczów z pożywienia a nasilają ich zużycie przez organizm. Dodatkowo zielona herbata zwiększa aktywność niektórych enzymów biorących udział w trawieniu. Korzystnie wpływa na metabolizm wątrobowy, nasila termogenezę a także przyspiesza utlenianie tłuszczów.

Suplementy zawierające CLA

CLA jest to sprzężony kwas linolowy. Często spotykany w różnych suplementach diety wspomagających odchudzanie. Ma on najprawdopodobniej zwiększać wykorzystanie kwasów tłuszczowych podczas procesu termogenezy. Spalanie tłuszczów miałoby zachodzić efektywniej u osób aktywnych fizycznie. Podobnie działa efedryna, która również poprzez spalanie tłuszczu ma pobudzać organizm do produkcji ciepła.

Wyciąg z fasoli zwyczajnej czyli fasolamina

Równie często spotykana w preparatach odchudzających. Fasolamina blokuje rozkładanie skrobi do cukrów prostych, dzięki czemu staje się nie przyswajalna, dlatego nie odkłada się w tkance tłuszczowej. Szczególnie zalecana osobom, którym ciężko zrezygnować z ulubionego pieczywa i innych wyrobów mącznych.

Tabletki odchudzające z chitosanem

Chitosan jest wielocukrem, którego organizm nie trawi. Wiąże on na swojej powierzchni tłuszcze i powoduje jego wydalanie. Tłuszcz nie zostaje trawiony ani wchłaniany. Podobnie z węglowodanami. Podczas stosowania tego typu suplementów należy pamiętać o suplementacji witamin rozpuszczalnych w tłuszczach m.in. A, D, E i K.

Zanim sięgniemy po suplementy diety wspomagające odchudzanie, spróbujmy zmniejszyć wagę zdrową dietą i aktywnym trybem życia.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

W sytuacji, gdy mamy zamiar skutecznie pozbyć się zbędnych kilog...

 Odchudzanie – czyli jak bezpiecznie pozbyć się zbędnych kilogramów?

Trening biegowy należy do najbardziej prozdrowotnych sposobów sp...

Jak przygotować się do maratonu?

Ból gardła przeważnie spowodowany jest infekcją wirusową. Może p...

Skuteczne leczenie gardła

Pobudza, wzmacnia i poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Na...

Korzeń maca - superfood prosto z Andów, korzyści i zastosowani

Dieta kapuściana kwalifikuje się do diet błyskawicznych, czyli t...

Prezydencka dieta kapuściana

Czystek to roślina, która od jakiegoś czasu wzbudza wiele emocji...

Wszystko na temat czystka

Święta Hildegarda z Bingen to święta kościoła katolickiego, kt...

Dieta orkiszowa św. Hildegardy – chrześcijańskiej mniszki żyjącej w XII wieku