Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Wspomagacze odchudzania, z nimi uzyskasz super figurę!

Każdy, kto chce uzyskać super figurę, doskonale wie, że wymaga to nie tylko odpowiedniej diety, ale także aktywności fizycznej. Ruch w połączeniu z racjonalnym odżywianiem się może zdziałać cuda. Nie zawsze jednak pożądany efekt osiągany jest w krótkim czasie. I tu z pomocą przychodzą tzw. wspomagacze odchudzania. Co należy do środków, które sprawiają, że osiągnięcie wymarzonej figury staje się o wiele prostsze i szybsze!

Tabletki wspomagające odchudzanie

Podczas odchudzania warto mieć wsparcie w tabletkach wspomagających odchudzanie. Produkty te różnią się miedzy sobą przede wszystkim składem. Mogą zawierać jod, który wspiera prawidłowe działanie hormonów tarczycy, albo chrom przyczyniający się do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych i właściwego poziomu glukozy we krwi. Innym składnikiem takich tabletek może być również witamina B6, która przyczynia się do prawidłowego metabolizmu homocysteiny, białka, glikogenu, a także do zmniejszenia uczucia zmęczenia oraz do regulacji aktywności hormonalnej.

Jakie inne działanie mają tabletki wspomagające odchudzanie? Mogą one pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej, a ponadto zmniejszają apetyt, przyśpieszają metabolizm, pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi, wspomagają proces spalania tłuszczów. Sprawdź, co jeszcze!

Jajka i ich drogocenne właściwości

Posiłek składający się z ugotowanych na twardo jajek może nasycić nawet na pięć godzin. Jest to bardzo sprytna sztuczka, szczególnie dla tych, którzy nie mogą wytrzymać bez jedzenia kilku godzin. Do zalet jajek należy to, że mają mało kalorii, w 100 gramach mieści się około150 kcl, a ponadto to, że są bogate w pełnowartościowe białko. Nie zalecane jest jednak nadmierne spożywanie jajek, dopuszczalne jest zjedzenie do 4 jaj tygodniowo.

Jelita drugi mózg

Jednym z powszechnie panujących stwierdzeń jest, że „jelita to drugi mózg człowieka”. Jest w tym bardzo dużo prawdy, ponieważ mikroflora obecna w jelitach w dużym stopniu wpływa nie tylko na naszą odporność, ale także na nasz metabolizm. Do takich bohaterów naszych jelit należą probiotyki Bifidobacterium. Aby mogły one prawidłowo funkcjonować, potrzebują odpowiedniego pożywienia, czyli prebiotyków, a te znajdują się w produktach z błonnikiem. Aby dostarczyć pokarm probiotykom, spożywaj produkty takie jak: cebula, czosnek, por, ziemniak, rzodkiew, imbir, brukiew, pasternak i inne.

Jedz czekoladę a schudniesz

Jedząc czekoladę można schudnąć, stwierdzenie to warto doprecyzować, chodzi o czekoladę z wysoką zawartością kakao, najlepiej, aby to było ponad 80%. Taka czekolada, zwana gorzką, ma przede wszystkim bardzo niski indeks glikemiczny, który wynosi około 20. Jest to bardzo korzystne dla osób otyłych i chorych na cukrzycę.

Zaletą gorzkiej czekolady jest ponadto to, że nie tuczy tak bardzo, jak czekolada mleczna, ponieważ zawiera zdecydowanie mniej cukrów. Można się nią posiłkować wtedy, kiedy mamy ochotę na słodycze.

Gorzka czekolada to również bardzo korzystne dla zdrowia składniki. Zawarta w niej kofeina i epikatechna wpływają na poprawę metabolizmu i termogenezy. Podobnie dzieje się, gdy spożywamy zieloną herbatę i kawę.

Dużo śpij, a schudniesz szybciej!

Wyspany człowiek to człowiek gotowy do działania! Podobnie jak wyspany człowiek, to człowiek gotowy do odchudzania się. Sen ma ogromny wpływ na naszą gospodarkę hormonalną. Osoba niewyspana jest bardziej głodna, ponieważ ma większy poziom hormonu zwanego greliną i mniejszy leptyny. Wyższy poziom kortyzolu może natomiast prowadzić do utraty tkanki mięśniowej, a czym mniej mięśni, tym więcej tłuszczu.

Pij kawę na zdrowie i efektywne odchudzanie

Kawa może tuczyć, szczególnie jeżeli będzie to napój wzbogacony o tłuste mleko, cukier, śmietanki w proszku, słodziki itp. W rzeczywistości sama kawa nie tuczy, a aby wzbogacić jej smak, można dodać do niej cynamon, bądź kakao. Przepadasz za kawą mokka? Jeżeli tak, to bardzo dobrze!

Ziarenka kawy zawierają kofeinę, która spala tłuszcz. Prezentem są ponadto obecne w nich antyoksydanty, a także korzystne dla zdrowia związki fenolowe i kwas chlorogenowy. Prawdziwym bonusem jest także obecność tłuszczy jednonienasyconych z grupy MUFA, które wspomagają walkę z otyłością brzuszną.

Więcej takich artykułów znajdziesz na stronie www.nowafarmacja.pl

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Czystek na odchudzanie? Kto by pomyślał, że tak niepozorna rośli...

O co tak wiele szumu? Czystek na odchudzanie.

Ławeczka do ćwiczeń to sprzęt znajdujący się na każdej siłowni i...

Dlaczego warto mieć w domu własną ławeczkę do ćwiczeń?

Jak twierdzi sam twórca dr. Robert Young dieta alkaliczna (zasad...

Dieta alkaliczna dr Younga

Jeśli lubisz aktywność fizyczną, a damska odzież sportowa jest d...

Jak dbać o damską odzież sportową? Sprawdzone porady

Kobiety ciężarne potrzebują więcej witamin i minerałów niż wcześ...

Suplementacja w ciąży

Chociaż często o tym zapominamy, stan jamy ustnej i zębów zależy...

Dieta przeciwko próchnicy

Ostatnio we wszystkich mediach jest głośno o wpływie glutenu na ...

Produkty bezglutenowe - kto powinien z nich korzystać?