Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Dieta dla diabetyków - co powinna zawierać?

Cukrzyca to poważna dolegliwość, która dopada coraz więcej osób. Niektórzy, gdy się o niej dowiadują są przerażeni. Jednak nie ma powodu do obaw - z cukrzycą da się normalnie żyć. Oczywiście czeka na trochę wyrzeczeń, ale łatwo się do nich przyzwyczaić. Bardzo ważny jest odpowiedni sposób odżywiania, aby nie pogorszyć swojego stanu. Co więc warto wiedzieć o diecie dla diabetyka? Jakie produkty powinny się w niej znaleźć?

Kilka zasad, o których należy pamiętać!

Zanim przejdziemy do omówienia listy przydatnych składników, to warto poznać kilka zasad niezbędnych przy diecie diabetyków. W tym przypadku konieczne jest jedzenie 5-7 niewielkich posiłków o stałych porach. Przy cukrzycy jest bardzo ważne, aby przestrzegać tej zasady, aby zapobiec gwałtownym spadkom poziomu glukozy we krwi. Jeżeli ktoś wie, że nie będzie w stanie zadbać o spożycie posiłków zawsze o tej samej porze, to może zdecydować się na catering dietetyczny W Dąbrowie Górniczej. Posiłki diabetyka powinny być też starannie skomponowane i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W przeciwnym razie stan chorego może znacząco się pogorszyć.

Warzywa - ważny składnik diety diabetyka!

O tym, że warzywa są bardzo zdrowe, wie każdy z nas! To chyba jeden z nielicznych składników, którego nie wyklucza się przy żadnym sposobie odżywiania. Zawierają one wiele cennych składników odżywczych i pozytywnie wpływają na każdy organizm. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby spożywały je osoby, które chorują na cukrzyce. W tym przypadku najlepiej jeść je w postaci surowej lub gotowanej. Niestety diabetycy nie powinni mieszać warzyw z sosami. Te w formie smażonej również nie sprawdzą się przy tej dolegliwości. Za to doskonałą opcją mogą być warzywa gotowane na parze.

Czy cukier może się znaleźć w diecie cukrzyka?

Wiele osób cukier kojarzy jednoznacznie! Wydaje im się, że znajduje się on tylko w czekoladzie i innych słodkościach. Nic bardziej mylnego! W końcu nawet w owocach nie zabraknie cukru. Czy więc jest on całkowicie zabroniony w diecie diabetyka? Oczywiście, że nie! Trzeba tylko znaleźć jego odpowiedni rodzaj i źródło, aby nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Najbezpieczniejszym cukrem dla diabetyka jest skrobia, którą można znaleźć, m.in. w kukurydzy, pieczywie, ziemniakach, płatkach zbożowych oraz makaronie. Produkty te nie tylko zawierają skrobię, ale też bogatym źródłem węglowodanów, błonnika oraz witamin i minerałów. Dlatego warto je wprowadzić do diety cukrzyka. Owoców również nie trzeba się obawiać, ale unikajmy tych przetworzonych lub przesłodzonych. Najlepiej spożywać je na surowe bez żadnych dodatków.

A co z mięsem?

Mięso to jeden ze składników odżywczych, który obecnie wzbudza wiele kontrowersji. Dlatego pojawia się dylemat, czy można go spożywać przy diecie cukrzycowej? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby diabetycy mogli go umieścić w swoim jadłospisie. Warto jednak zachować umiar i unikać tłustych odmian. Najlepiej sprawdzi się mięso w formie pieczonej, gotowanej lub grillowanej.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Dziś zdecydowanie większą wagę przywiązujemy do wyglądu zewnętrz...

Suplementy na odchudzanie

Alergie pokarmowe dotykają coraz większej liczby osób, w tym rów...

Jak poradzić sobie z nietolerancją laktozy – poradnik dla rodziców

Depresja jest poważnym problemem. Zaburzenia nastroju dotykają c...

Depresja – kiedy warto udać się do lekarza?

Mimo, że nazwa wskazuje na pochodzenie chińskie, nic bardziej my...

Cała prawda o jedzeniu zupek chińskich

Dieta bezglutenowa nie jest dieta odchudzającą. Jest to dieta pr...

Dieta bezglutenowa jadłospis

Dzisiaj, kiedy ludzie mają coraz mniej czasu na przygotowywanie ...

Szybkowar - czyli szybkie i smaczne gotowanie

W dzisiejszych czasach, w dobie wszechobecnego niezdrowego, sztu...

DIETA DUKANA